Asociacijos bendruomenę Europos humanitarinis universitetas

By |2023-06-29T16:54:21+03:002023-01-31|Categories: Straipsniai|

Europos humanitarinis universitetas prisijungė prie Lietuvos mokslo periodikos asociacijos.

Europos humanitarinis universitetas buvo įkurtas 1992 m. Minske. EHU buvo pirmoji švietimo įstaiga Baltarusijoje, sukurta pagal prestižinių užsienio kolegijų ir universitetų pavyzdį ir paremta fundamentaliomis humanitarinių ir socialinių mokslų studijomis. Naujasis nepriklausomas universitetas paskelbė savo misiją atgaivinti europietiškas vertybes Baltarusijoje pereinant nuo totalitarizmo prie atviros ir laisvos pilietinės visuomenės. Tačiau Universiteto švietimo pastangos siekti demokratinės pertvarkos susidūrė su aktyvia režimo opozicija ir represiniu spaudimu. 2004 m. uždarius universitetą, EHU tęsė savo veiklą Vilniuje, plačiai remiama Lietuvos vyriausybės, Europos Komisijos, tarptautinių fondų ir organizacijų.

Šiandien Europos humanitarinis universitetas yra tarptautinis universitetas, kuriame studijuoja daugiau nei 1100 studentų iš 13 šalių. Mūsų misija – skatinti pilietinės visuomenės vystymąsi pasitelkiant humanitarinius ir laisvuosius menus.

EHU Liberal Arts modelis yra edukacinis modelis, orientuotas į tarpdisciplininių žinių, kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir intelektualinio lankstumo ugdymą, o ne siaurą specializaciją.

Pagrindinių laisvųjų menų žinių ir praktinių įgūdžių derinys, tradiciniai akademiniai ir interaktyvūs mokymosi formatai daro studijas EHU unikalia patirtimi.

Europos humanitarinis universitetas leidžia žurnalą Topos: https://journals.ehu.lt/index.php/topos/about

About the Author:

Go to Top