Londono knygų mugės metu pagrindinis tikslas buvo pristatyti ir platinti „Lietuvos mokslo žurnalų katalogą 2011“. Pristatant katalogą knygų mugės dalyviams, taip pat buvo bendraujama su susidomėjusiais įvairių užsienio šalių leidėjais ir asociacijų atstovais dėl galimo Lietuvos mokslo periodikos asociacijos bendradarbiavimo mokslo žurnalų leidybos ir sklaidos srityse.

Estijos leidėjų asociacijos vykdančiąją direktorę Kaidi Urmet sudomino katalogas ir jame publikuojami mokslo žurnalai. Buvo pasiūlyta galimybė supažindinti Estijos mokslininkus su Lietuvos mokslo žurnalais plačiau.

Čekijos Masaryk University Press direktorė Alena Mizerova pasidalino gerąja leidybos praktika. Šio universiteto leidykla leidžia daug mokslo žurnalų plačia tematika įvairioms mokslo sritims ir kryptims.

Su Hong Kong university Press atstovu Michael Duckworth aptarta galimybė dėl mokslo žurnalų sklaidos Azijos šalyse.

Kadangi dauguma mokslo žurnalų straipsnių rašomi ir rusų kalba, o Rusijos leidėjai buvo šių metų Londono knygų mugės svečiai, taigi, katalogas keliaus ir į Rusiją.

Po pokalbio apie mokslo leidinių sklaidą, Pietų Afrikos leidėjų asociacijos „PASA“ atstovas Amir Modarres kvietė atvykti į 2012 metų leidėjų kongresą, kuris vyks Cape Town‘e.

Sugrįžę į Lietuvą, kupini idėjų stengsimės bendradarbiauti su kitų šalių leidėjų asociacijomis, kad Lietuvos mokslo žurnalų sklaida būtų kuo platesnė.

 

Akimirkos iš mugės

London_Book_Fair_2011_2