Alvida Kasiulytė,  ISSN Lietuvos agentūros vadovė

Pranešimas skaitytas  konferencijoje „Lietuvos žurnalai ir šiuolaikinė mokslo komunikacija“, kuri vyko 2016 m. spalio 25 d. Vilniuje.

 

PDF        ir      VIDEO  

ISSN (International Standard Serial Number) yra unikalus tarptautinis standartinis serialinio leidinio numeris, identifikuojantis leidinio antraštę nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje, kokia kalba ir kokia laikmena jis leidžiamas.

Vienas pagrindinių šios numeracijos sistemos tikslų – skatinti serialinių leidinių ir tęstinių išteklių registravimą pasaulyje, gerinti informacijos paiešką bei sklaidą tarptautiniu mastu.

ISSN numeris naudingas leidėjams, prekybininkams, bibliotekininkams bei visiems informacijos apie serialinius leidinius vartotojams.

Pranešime bus pristatoma ISSN numeracijos taikymas, paskirtis, reikšmė bei privalumai, ISSN skyrimo taisyklės.

 

Alvida Kasiulytė

 

Alvida Kasiulytė
ISSN Lietuvos agentūros vadovė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos mokslų departamento Leidybos produkcijos identifikavimo skyrius

Nuo 2012 m. – ISSN Lietuvos agentūros vadovė, prieš tai dirbusi Katalogavimo skyriuje vyr. bibliotekininke. Atsakinga už Lietuvos serialinių leidinių ir kitų tęsiamųjų išteklių standartinę numeraciją ir registraciją, taip pat kaupia duomenis apie serialinius leidinius ir siunčia įrašus į tarptautinę duomenų bazę „ISSN Register“.