Konferencijos partneriai:  Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos mokslų akademijaKauno technologijos universitetasMykolo Romerio universitetasVilniaus Gedimino technikos universitetas

Konferenciją organizuoja Lietuvos mokslo periodikos asociacija.

Organizacinio komiteto pirmininkė Eleonora Dagienė (VGTU).  Nariai: Leonas Balaševičius (KTU), Inga Žalenienė (MRU), Rita Vaičekauskaitė (KU)

Data:  2015 m. kovo 18 d. (trečiadienis)

Vieta: Lietuvos Respublikos Seimo didžioji konferencijų salė,  Gedimino pr. 53, Vilnius

 

Konferencijos tikslas – surinkti bendrai diskusijai visas su Lietuvos mokslo žurnalais susijusias institucijas: ŠMM, LMT, LMA, MOSTA, universitetų atstovus, mokslo žurnalų leidėjus ir redaktorius, tiesiogiai susijusių projektų (Lituanistika, Elaba, MIDA) atstovus. Konferencijoje užsienio ekspertai pasidalins savo įžvalgomis dėl Lietuvos mokslo žurnalų kokybės ir jų galimybėmis sklandžiai integruotis į tarptautinę mokslo komunikaciją.

Tikslinė grupė: mokslo žurnalų redaktoriai ir leidėjai, mokslo politikai ir vertintojai, akademinių institucijų atstovai ir visi, besidomintys šia tema.

 

Konferencijos sveikinimo žodžiai

Audronė PITRĖNIENĖ, LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė. Vaizdo įrašas
Rimantas VAITKUS, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras. Vaizdo įrašas

 

Konferencijoje skaityti pranešimai

Rūta Petrauskaitė. Lietuvos mokslo žurnalų reikšmė mokslinių tyrimų raidai   Vaizdo įrašas  ir   PDF.

Dainius H. Pauža. Lietuvos mokslo žurnalai: kiekybė ir kokybė  Vaizdo įrašas ir PDF.

Ulf Sandström. Nacionaliniai žurnalai  mokslo komunikacijoje: staigus šuolis ar akligatvis? Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Wim Meester. Scopus duomenų bazės strategija ir politika. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Guillaume Rivalle. Thomson Reuters žurnalų atranka ir pokyčiai: Lietuvos mokslas ir žurnalas Web of Science™  bazėje. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Domas Kaunas, Rimvydas Petrauskas. Lietuvos mokslų akademijos 2011–2013 metais vykdyto projekto „Periodinių mokslo leidinių leidyba“ patirtis. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Kristina Masevičiūtė. Nacionaliniai mokslo žurnalai projekto „Lietuvos mokslo ir studijų stebėsena ir analizė pagal tarptautinius rodiklius“ kontekste. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Gintautas Dzemyda, Saulius Maskeliūnas. Nacionalinis mokslo duomenų archyvas MIDAS: ypatumai ir bendradarbiavimo galimybės. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

Jūratė Kuprienė, Žibutė Petrauskienė. Lietuvos mokslo žurnalų atvirumo galimybės: „žaliasis kelias“ eLABa talpykloje. Pranešimo santrauka, vaizdo įrašas ir PDF.

 

 Konferencijos nuotraukos. Fotografas Saulius Žiūra.